1/16 finału MPJ w Legnicy!

Od piątku do niedzieli w hali przy ul. Lotniczej potrwa turniej 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Siódemka Miedź zmierzy się z Wybrzeżem Gdańsk, MKS-em Wieluń i Gwardią Opole.

W weekend zostanie rozegranych osiem turniejów pierwszej rundy krajowego czempionatu. Organizatorem jednego z nich jest Siódemka Miedź Legnica. Zespół trenera Pawła Wity rywalizację na szczeblu centralnym rozpocznie od mocnego uderzenia, bo od konfrontacji z Wybrzeżem Gdańsk.

Wybrzeże to brązowy medalista z poprzedniego sezonu. Z kolei Siódemka Miedź przed rokiem sięgnęła po tytuł wicemistrza Polski. Piątkowa konfrontacja (godz. 18.00) zapowiada się więc wyjątkowo atrakcyjnie.

W sobotę legniczanie zagrają z MKS-em Wieluń, a w niedzielę na zakończenie turnieju z Gwardią Opole. Awans do 1/18 finału mistrzostw Polski wywalczą dwie najlepsze drużyny.

O awans do 1/8 finału MPJ w weekend walczyć będzie również drugi zespół Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego wystąpią w turnieju w Zabrzu. Zmierzą się tam z gospodarzami – Górnikiem (piątek, godz.18.00), Anilaną Łódź (sobota, godz.10.00) i CKS SMS Szczecin (niedziela, godz. 10.00).

Program turnieju 1/16 finału MPJ w hali przy ul. Lotniczej:

Piątek (2 lutego)

Godz. 16.00: Gwardia Opole – MKS Wieluń

Godz. 18.00: Siódemka Miedź Legnica – Wybrzeże Gdańsk

Sobota (3 lutego):

Godz. 10.00: Wybrzeże Gdańsk – MKS Wieluń

Godz. 12.00: Siódemka Miedź Legnica – MKS Wieluń

Niedziela (4 lutego):

Godz. 10.00: Wybrzeże Gdańsk – MKS Wieluń

Godz. 12.00: Siódemka Miedź Legnica – Gwardia Opole

Wstęp na wszystkie mecze – wolny !!!