15 karnych w meczu

Aż 15 rzutów karnych zobaczyli kibice w Szczecinie, gdzie Pogoń w szóstej serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych podejmowała Chrobrego Głogów. Dziewięć z nich wykorzystali głogowianie i choć gospodarze rozegrali najlepsze zawody w sezonie, to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i choć to szczecinianie na początku byli stroną nieco lepszą końcówka pierwszej połowie należała do głogowian. Goście odrobili straty z nawiązką i przed przerwą wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron Pogoń szybko odrobiła dystans do rywali. Z biegiem czasu szczecinianie wypracowali sobie przewagę i wydawać się mogło, że w końcu zanotują zwycięstwo w nowym sezonie. Zawodnicy Chrobrego nie poddawali się i znów odrobili stary, wychodząc na prowadzenie, którego nie oddał już do końca.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 28:30 (15:17)

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Bartosik, Zapora 1 – Radosz, Wąsowski, Krupa 6, Bosy 5, Biernacki, Jońca, Jedziniak 1, Krysiak 8 (4/5), Zaremba 2, Gryszka 3, Fedeńczak.

Chrobry: Stachera, Kapela – Zdobylak, Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała 3, Sadowski 3 (1/2), Klinger 3, Babicz 5 (2/2), Gujski 2, Tylutki, Orpik, Bartczak 9 (6/6), Krzysztofik 4, Kubała.