Chilijczycy pod wrażniem (FOTO)
W Lubinie pojawili się nauczyciele WF-u, działający przy klubie piłki ręcznej Deportivo de Balonmano „Lubin” – Coquimbo.

Chilijscy nauczyciele obserwują treningi grup młodzieżowych MKS Zagłębie Lubin, a także uczestniczą w lekcjach WF-u w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie. Wychowawcy z Coquimbo podczas pobytu w mieście zbierają jak najwięcej informacji i materiałów, które mają posłużyć szkoleniu najmłodszych adeptów piłki ręcznej w Chile – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. Cała infrastruktura, metody szkoleniowe, organizacja – wszystko jest na medal. Informacje, które zbierzemy będziemy chcieli wykorzystać po powrocie do Chile. Bardzo nam się spodobał jeden z projektów, w którym uczestniczyliśmy, czyli „Akademia Krecika”, który będziemy chcieli wdrożyć w naszych szkołach – mówi Alejandro Landeros, główny koordynator projektu.

Dzisiaj Chilijczycy zwiedzali między innymi halę Regionalnego Centrum Sportowego. W sali konferencyjnej czekała na nich nie lada niespodzianka. Klub MKS Zagłębie Lubin S.A. przekazał na potrzeby Deportivo de Balonmano „Lubin” swoją klubową maskotkę. „Stary” Krecik będzie teraz promował piłkę ręczną w chilijskim Coquimbo – Dziękujemy za ten wspaniały prezent. Na pewno Krecik zrobi furorę w Chile. Pierwszą rzeczą jaką zrobimy po powrocie będzie nadanie maskotce chilijskiego obywatelstwa. Na pewno Krecik będzie uczestniczył w każdej, organizowanej przez nas akcji – mówi ksiądz dr Marcin Schmidt, opiekun grupy i jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia.

Termin wizyty gości z Chile zbiegł się ze świętem piłki ręcznej w naszym kraju, jakim bez wątpienia są Mistrzostwa Europy. Grupa z Coquimbo z skorzystała okazji i była na kilku meczach we Wrocławiu – To niezapomniane wrażenie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie i zobaczyć na żywo najlepszych zawodników na świecie – mówi Alejandro Landeros.