Chrobry lepszy w sparingu

Szczypiorniści Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów zmierzyli się w meczu sparingowym. Lepsi okazali się goście, którzy wygrali 29:27 (13:14).

Lubinianie w końcówce pierwszej połowy wypracowali sobie wyraźniejszą przewagę 14:10, ale jeszcze przed przerwą goście zdołali zniwelować straty do jednego trafienia. Przez większość drugiej części spotkania lekka przewaga leżała po stronie głogowian, którzy prowadzili różnicą 1-2 bramek. Lubinianom zdarzył się przestój między 27 a 36 minutą, który wykorzystali przyjezdni. W 45. minucie było 21:18 dla Chrobrego ale miedziowi poderwali się i doprowadzili do remisu. Na siedem minut przed końcową syreną Zagłębie wygrywało 25:23, jednak głównie za sprawą udanych akcji Bartosza Jureckiego głogowianie znów wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca.

MKS Zagłębie Lubin – SPR Chrobry Głogów 27:29 (14:13)

Zagłębie: Małecki, Shamrylo, Wiącek – Gumiński 2, Halilbegović 5, Przysiek 5, Macharashvili 4, Szymyślik 5, Krieger 3, Czuwara 1, Kużdeba 1, Pietruszko, Wolski 1.

Chrobry: Stachera, Kapela, Piskorski – Biegaj 5, Świtała 5, Rosiński 4, Babicz 3, Jurecki 3, Gujski 2, Kubała 2, Miszka 2, Kandora 1, Pawłowski 1, Płócienniczak 1, Bąk, Sadowski, Tylutki.