Chrobry odprawił Azoty

Azoty Puławy oblały generalny sprawdzian przed pierwszym meczem fazy grupowej Pucharu EHF. Drużyna trenera Bartosza Jureckiego przegrała w Głogowie z Chrobrym 33:34.

W 25. minucie Chrobry prowadził 15:12. To był jednak koniec dobrej passy miejscowych. Tuż przed przerwą do remisu doprowadził puławski rozgrywający Nikola Prce, który rozgrywał swój najlepszy mecz w tym sezonie.

Nieznaczna przewaga przez kolejnych kilkanaście minut drugiej połowy należała do gospodarzy. W pewnym momencie Azoty nie wykorzystały podwójnej przewagi i szansy na odrobienie strat. Niezwykle ważny rzut karny przestrzelił bezbłędny wcześniej Jerko Matulić. Zawodził za to po raz kolejny bardzo nieskuteczny w ofensywie Marko Panić. Po przeciwnej stronie wciąż punktowali głównie Adam Babicz i Kamil Sadowski. W 52. minucie sytuacja przyjezdnych stała się nie do pozazdroszczenia (26:31).

Podopieczni Bartosza Jureckiego rzucili się do odrabiania strat. Mocna i skuteczna defensywa powodowała, że gracze Chrobrego rzucali pod presją sygnalizacji gry pasywnej. Kilka razy ekipa z Lubelszczyzny zbliżyła się na jedną bramkę. Do remisu i serii rzutów karnych mógł doprowadzić jeszcze Adam Skrabania, ale jego rzut nie trafił do bramki rywali.

PGNiG Superliga, 17. kolejka:

Chrobry Głogów – KS Azoty Puławy 34:33 (16:16)

Chrobry: Kapela, Stachera – Babicz 5, Bartczak 7/4, Biegaj 5, Czapla, Klinger 1, Krzysztofik, Makowiejew 4, Orpik 2, Rydz 1, Sadowski 7, Tylutki, Warmijak 1, Wawrzyniak 1.

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Grzelak, Gumiński 3/2, Kaleb 1, Kasprzak 2, Matulić 8/1, Masłowski 4, Panić 4, Podsiadło 3, Prce 5, Skrabania 3, Titow.

źródło: sportowefakty.wp.pl