Chrobry zagra w Lubinie

Walka na całego! Tego na pewno nie zabraknie w niedzielę w hali RCS, gdzie na parkiet wyjdą szczypiorniści Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów. Derby naszego regionu zostaną rozegrane w ramach trzeciej serii PGNiG Superligi Mężczyzn. Dla naszej drużyny będzie to pierwszy domowy mecz w nowym sezonie.

Wcześniejsze dwa lubinianie rozegrali na parkietach rywali. Na inaugurację sezonu Zagłębie przegrało po dobrym meczu w Kwidzynie 23:28, ale już w kolejnym spotkaniu zapunktowało. Po znakomitej drugie połowie Miedziowi wygrali pewnie z beniaminkiem z Tarnowa 35:27.

Jedno zwycięstwo na swoim koncie mają także głogowianie, którzy w pierwszym meczu nowego sezonu wygrali wysoko w Gdańsku z Wybrzeżem. W kolejnym meczu Chrobry chciał pójść za ciosem, gdyż grał u siebie. Osłabiony brakiem kliku graczy MMTS okazał się jednak przeszkodą nie do przejścia i punkty wyjechały z Głogowa do Kwidzyna.

Mecze na linii Lubin-Głogów zawsze dostarczają wielkich emocji i elektryzują nie tylko kibiców obu klubów, ale i samych zawodników. Każdy zna stawkę derbów – Te mecze rządzą się innymi prawami, oczywiście jak każde derby. Myślę, że będzie to bardzo ciekawy mecz i na pewno emocji nie zabraknie. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców! – mówi skrzydłowy Zagłębia Lubin, Wojciech Hajnos.

Niedzielne derby w hali Regionalnego Centrum Sportowego rozpoczną się o godzinie 16:00.

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1569