Derby dla Kobierzyc!

KPR Gminy Kobierzyce pozbawił szans lokalnego rywala na uniknięcie gry w barażach i to w najbardziej bolesny sposób. Na zakończenie sezonu PGNiG Superligi Kobiet podopieczne Tomasza Folgi rozbiły imiennika z Jeleniej Góry 33:20 (14:11).

Jeszcze nie tak dawno nic nie wskazywało na to, że KPR Jelenia Góra będzie miał szansę wydostać się z miejsca barażowego, ale ta pojawiła się dzięki ostatniej, zwycięskiej serii spotkań. By myśleć o zajęciu dziesiątej lokaty, zespół prowadzony przez Michała Pastuszkę musiał zwyciężyć w derbach Dolnego Śląska i liczyć na potknięcie UKS-u PCM Kościerzyna w Piotrkowie Trybunalskim.

KPR Jelenia Góra zdołał powrócić do w miarę wyrównanego spotkania, gdy jego losy zostały już przesądzone. Gospodarz środowego meczu powiększył ostatecznie swoją przewagę do trzynastu trafień. Pozytywną postacią w zespole gości była Agata Skowrońska, ale to za mało, by KPR Jelenia Góra mógł osiągnąć tego dnia coś więcej.

KPR Kobierzyce – KPR Jelenia Góra 33:20 (14:11)

KPR: Demiańczuk, Słota – Jakubowska 6 (0/1) , Skalska 4, Janczak, Wesołowska 1, Łuczkowska, Kaźmierska 4, Linkowska 5, Mazguła, Sobczyk, Walczak 8 (3/4) , Michalak (1/1) 5.

KPR Jelenia Góra: Ciesiółka, Hoffman – Bilenia, Tomczyk 3, Maziarz, Wojtas 1, Kobzar 2 (1/1), Załoga 5, Jasińska 2, Kanicka, Oreszczuk 1, Janas, Skowrońska 4 (2/2), Koc 2.