Derby na początek sezonu!

Inauguracja sezonu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie! 1 września o godzinie 17:00 szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin podejmą derbowego rywala KPR Jelenia Góra.

W nadchodzącym sezonie, podobnie jak we wcześniejszych rozgrywkach zespoły walczyć będą o inne cele. Miedziowe są w gronie kandydatów do walki o mistrzostwo Polski, ich rywalki będą raczej walczyć w drugiej połowie tabeli. Nie zmienia to faktu, że w pojedynkach derbowych emocji nigdy nie brakuje, a każdy daje z siebie nie sto, a dwieście procent – Nigdy nie oceniam zespołów na początku sezonu, wtedy każdy ma czystą kartę. Wiemy, że Jelenia Góra zawsze bardzo ambicjonalnie do tych spotkań z nami i próbuje dać z siebie więcej niż zawsze – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Metraco Zagłębie Lubin zrobi wszystko, aby udanie rozpocząć nowy sezon. W składzie Miedzowych zobaczymy nowe zawodniczki: dwie Brazylijki Matieli i Priolli oraz Malwinę Hartman i Agnieszkę Kuźmicką.

– Jesteśmy zespołem dobrze przygotowanym i zawsze gotowym na walkę. Przed nami kolejny sezon i nowe wyzwania – mówi Zuzanna Ważna, obrotowa Metraco Zagłębia.

Miedziowe wygrały ostatnie dziewięć kolejnych spotkań derbowych przeciwko KPR-owi Jelenia Góra. Ostatni raz lubinianki zgubiły punkty z ekipą z Karkonoszy w 2014, kiedy zanotowały porażkę i remis.

Bilety na: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1162