Dolny Śląsk najlepszy!

Szczypiorniści z województwa dolnośląskiego okazali się najlepsi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Ostrołęka 2017!

W finale zawodnicy Dolnego Śląska okazali się oni lepsi od Łódzkiego, wygrywając po rzutach karnych. Emocje w tym spotkaniu sięgnęły zenitu, mecz okazał się godnym finału.

To wielki sukces kadry Dolnego Śląska – Niezmiernie cieszymy się z tego sukcesu, który w dużej mierze został osiągnięty dzięki długiemu, 25-dniowemu okresowi przygotowawczemu, za co należą się ukłony w stronę Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej. Motoryka i taktyka były naszymi bardzo dobrymi stronami i z tym właśnie nasi rywale mieli najwięcej problemów. Wielkie brawa i gratulacje dla chłopaków! – mówi Tomasz Góreczny, trener kadry Dolnego Śląska.

W kadrze znalazło się czterech zawodników Chrobrego Głogów (Jakub Czekaj, Krzysztof Tomczyk, Szymon Milewicz, Karol Skawiński), trzech z MOS-u Wrocław (Kamil Pyrczek, Jakub Jezierski, Kacper Pają) po dwóch zawodników Zagłębia Lubin (Dawid Głowacki, Wojciech Gałach), Siódemki Miedź Legnica (Michał Czarnecki, Wojciech Strycz), Lew Kłodzko (Adrian Kulczyński, Daniel Leśniak) oraz po jednym z Dziewiątki Legnica (Kacper Gołda), LKPR Moto-Jelcz Oława (Mikołaj Duda) oraz GOKiS Kąty Wrocławskie (Wojciech Fluder).

Po turnieju wręczono nagrody indywidualne:

Król strzelców – Wojciech Strycz (Dolnośląskie) – 39 goli;
Najlepszy zawodnik – Piotr Jędraszczyk (Łódzkie);
Najlepszy bramkarz – Kacper Ligarzewski (Kujawsko-Pomorskie)

Fot. sport.eostroleka.pl