DWA KLUBY – JEDEN HANDBALL – ćwiczenia w warunkach domowych.

Dodane przez dnia Kwi 3, 2020 in Aktualności

DWA KLUBY – JEDEN HANDBALL – ćwiczenia w warunkach domowych.
UKS Dziewiątka Legnica zaprosiła do współpracy MSPR Siódemka Legnica i trenera przygotowania siłowego i motorycznego Patryka Szydziaka przy realizacji materiału filmowego z zestawem ćwiczeń do samodzielnego wykonania w warunkach domowych.

Wszyscy sportowcy znaleźli się w tej wyjątkowo niesprzyjającej sytuacji dlatego chcemy wspierać się wzajemnie, niezależnie od dyscypliny sportu, w której działamy na co dzień. Chcemy udostępnić materiały filmowe większej liczbie trenerów i sportowców, nie tylko tym związanym z piłką ręczną – informują organizatorzy.
Zestawy ćwiczeń opracowane są pod kątem zastosowania przez zawodników sportów siłowych, wytrzymałościowych, drużynowych i indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych, jak i przez ludzi nie związanych bezpośrednio ze sportem, w celu podtrzymania sprawności i zadbania o kondycję.
Trener Patryk Szydziak który podjął się opracowania odpowiednich dla kategorii wiekowej zawodników, zestawów ćwiczeń, jak również koordynacji i realizacji materiału filmowego – Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, zdając sobie sprawę z jej powagi, przy zachowaniu najwyższych  środków bezpieczeństwa, stworzyłem i z udziałem zawodników Dziewiątki i Siódemki zarejestrowałem cztery jednostki treningowe, z użyciem masy własnego
ciała i minimalnie niezbędnego sprzętu, który można zastąpić przedmiotami ogólnie dostępnymi w każdym domu – mówi trener Szydziak.
Po konsultacji z trenerami Tomaszem Majchrzykiem (UKS Dziewiątka Legnica) i Pawłem Witą (MSPR Siódemka Legnica) wyznaczyliśmy po dwóch zawodników naszych klubów do prezentacji wykonywanych zadań.
Ćwiczenia prezentują:
– dla kategorii junior/senior: Wojciech Szyba – UKS Dziewiątka Legnica
– zawodnik II ligi
– dla kategorii junior/senior: Wojciech Styrcz – MSPR Siódemka Legnica
– zawodnik I ligi
– dla kategorii młodzik/junior mł./junior: Paulina Lange – UKS
Dziewiątka Legnica – zawodniczka junior mł., II liga, Kadra Polski
– dla kategorii młodzik/junior mł./junior: Jakub Będzikowski – MSPR
Siódemka Legnica – zawodnik junior mł., I liga, Kadra Polski
PLIK:
Filmiki z ćwiczeniami pojawią się dziś na FB UKS Dziewiątki i MSPR
Siódemki: