Dwie wygrane Siódemki w Zielonej Górze

Siódemka Miedź nadal imponuje formą w okresie przygotowawczym. W sobotę legnicka drużyna triumfowała w towarzyskim turnieju rozegranym w Zielonej Górze.

W pierwszym spotkaniu Siódemka Miedź wygrała 29:26 z reprezentantem grupy A 1. ligi – Stalą Gorzów Wlkp. W drugim, którego stawką był triumf w turnieju, legniczanie pokonali 34:31 pierwszoligowego beniaminka Forzę Wrocław. Zespół ten będzie jednym z rywali Siódemki w rozpoczynających się 22 września rozgrywkach grupy B 1. ligi.

W Zielonej Górze zabrakło kontuzjowanych: Kacpra Majewskiego i Szymona Światłowskiego. Trener Paweł Wita dał za to szansę pokazania się juniorom: Dawidowi Dekarzowi, Pawłowi Paterkowi i Wojciechowi Styrczowi. Dwaj ostatni w starciu z Forzą solidarnie rzucili po 5 bramek. Z kolei w meczu ze Stalą skutecznością błysnął Kamil Mosiołek. Najlepszy snajper Siódemki w poprzednim sezonie, zdobył 8 bramek.

Przed Siódemką jeszcze dwa mecze kontrolne. 1 września z AZS-em Zielona Góra i 14 września z Forza Wrocław. Oba te sparingi zostaną rozegrane w Legnicy. Na inaugurację sezonu 1. ligi, 22 września podopieczni trenera Wity zagrają na wyjeździe z Realem-Astromalem Leszno.

Siódemka Miedź Legnica – Stal Gorzów Wielkopolski 29:26 (19:12)

Siódemka: Mazur, Stachurski – Ziemiński 3, Koprowski 3, Bogudziński 2, Piwko 2, W. Styrcz 2, Płaczek 2, Skiba 2, Przybylak, Gregułowski 2, Mosiołek 8, Paterek, Cegłowski 3.

Siódemka Miedź Legnica – Forza Wrocław 34:31 (17:11)

Siódemka: Stachurski, Dekarz – Ziemiński 3, Bogudziński 3, Koprowski 1, Piwko 3, W. Styrcz 5, Płaczek 3, Skiba 3, Przybylak 3, Gregułowski 2, Mosiołek 2, Paterek 5, Cegłowski 1.