Dwóch młodych zawodników w Zagłębiu

W poniedziałek piłkarze ręczni Zagłębia Lubin rozpoczną treningi przed nowym sezonem. Do ekipy miedziowych dołączy dwóch młodych, utalentowanych zawodników. Mowa o Krzysztofie Pawlaczyku i Przemysławie Mrozowiczu.

Krzysztof Pawlaczyk to wychowanek Nielby Wągrowiec. To właśnie w tym klubie występował na zapleczu PGNiG Superligi. Teraz będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności w najwyższej klasie rozgrywkowej. 22-letni zawodnik występuje na lewym rozegraniu.

Podobnie jak Krzysztof Pawlaczyk, tak i Przemysław Mrozowicz gra na lewym rozegraniu i ostatnio występował w pierwszej lidze, dokładnie w Mueller MKS Grudziądz. Wcześniej był zawodnikiem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Mrozowicz jest młodzieżowym reprezentantem Polski.

Wcześniej Zagłębie Lubin pozyskało utalentowanego skrzydłowego, Arkadiusza Moryto – Pozyskanie tych  młodych graczy, to kontynuacja naszej polityki transferowej. Powstanie Ligi Zawodowej daje możliwość rozwijania się takim właśnie zawodnikom. Trzon naszej drużyny pozostaje niezmieniony, a ci młodzi gracze będą mieli okazję uczyć się od starszych kolegów, z czego na pewno będziemy mieli pożytek – mówi Paweł Noch, trener Zagłębia Lubin.