Efektowne pożegnanie Siódemki z sezonem

Siódemka Miedź Legnica efektownie pożegnała się z sezonem 2017/2018. Podopieczni trenera Pawła Wity rozbili w Radomiu tamtejszy Uniwersytet 33:24.

Patrząc na postawę Siódemki w końcówce sezonu, trudno nie żałować, że już się kończy. W ciągu tygodnia legniczanie wygrali trzy mecze wzbogacając tym samym swój dorobek o 9 pkt. Siódemka odprawiła z kwitkiem MKS Wieluń, Ostrovię Ostrów Wlkp., a dziś Uniwersytet Radom.

Sobotni mecz ze zdegradowanymi już do 2. ligi akademikami nie miał pasjonującej historii. Siódemka szybko wypracowała kilka bramek przewagi i w pełni kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyła wysoko, bo różnicą 9 trafień.

Zespół trenera Pawła Wity zgromadziła 46 pkt. Z bilansem 15 zwycięstw i 13 porażek sezon zakończy na miejscu piątym (jeśli w środę Ostrovia nie wygra zaległego meczu z Anilaną Łódź) lub szóstym (jeśli Ostrovia wygra). W następny weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka, ale już bez udziału naszej drużyny.

Uniwersytet Radom – Siódemka Miedź Legnica 24:33 (12:16)

Siódemka: Mazur, Stachurski – Majewski 5, Płaczek 6, Koprowski 3, Piróg 1, Ziemiński 1, Piwko 2, Drozdalski 2, Mosiołek 4, Skiba, Gregułowski 5, Cegłowski 4.