Generalny sprawdzian przed Lublinem

Do Lubina na mecz 18. kolejki zawita Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Spotkanie szczypiornistek Metraco Zagłębia odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:00 w hali RCS w Lubinie.

Najbliższe rywalki Miedziowych to zespół, który puka co pierwszej szóstki, jednak wszystko wskazuje na to, że rundę zasadniczą zakończy na siódmym miejscu. Choć Piotrcovia ma jeszcze matematyczne szanse, to raczej w Piotrkowie nikt nie spodziewa się walki w górnej połowie tabeli.

Piotrcovia to zespół solidny, który potrafi popsuć sporo krwi faworytom. Nie tak dawno przekonały się o tym szczypiornistki Energii Koszalin i Pogoni Szczecin. Obie ekipy przegrały w Piotrkowie po rzutach karnych.

O tym, że Piotrcovii lekceważyć nie można przekonały się również lubinianki. Metraco Zagłębie Lubin co prawda wygrało 26:23, ale mecz w Piotrkowie Trybunalskim na pewno do łatwych nie należał.

Nie zmienia to faktu, że podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej będą faworytkami niedzielnego spotkania. Lubinianki mają na swoim koncie aż 15 zwycięstw w 16 meczach i passę ośmiu wygranych z rzędu (PGNiG Superliga i Puchar Polski).

Dla Miedziowych stracie z Piotrcovią będzie generalnym sprawdzianem formy przed szlagierowym meczem w Lublinie z Perłą w przyszłą sobotę.

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1407