I Memoriał Zdzisława Woźniaka – terminarz turnieju

Dodane przez dnia Sie 21, 2019 in Aktualności

I Memoriał Zdzisława Woźniaka – terminarz turnieju

W piątek i sobotę (23-24 sierpnia) w hali przy ul. Lotniczej rozegrany zostanie I Memoriał Zdzisława Woźniaka w piłce ręcznej mężczyzn. Wystąpią w nim cztery drużyny: Nielba Wągrowiec, Czuwaj Przemyśl, Gwardia Koszalin oraz Siódemka Miedź Legnica.

Pierwszego dnia turnieju rozegrane zostaną dwa mecze. W piątek Siódemka Miedź zmierzy się Nielbą Wągrowiec (godz. 18.00), a Gwardia Koszalin z Czuwajem Przemyśl (godz. 20.00). Na sobotę zaplanowano cztery spotkania. O godz. 9.30 Siódemka Miedź zagra z Czuwajem, a o godz. 11.30 Gwardia z Nielbą. W sesji popołudniowej Siódemka Miedź o godz. 15.30 rozegra mecz z Gwardią, a na zakończenie turnieju o godz. 17.30 Nielba zmierzy się z Czuwajem. O godz. 19.00 planowana jest ceremonia zakończenia turnieju.

Zdzisław Woźniak prezesem MSPR Siódemka był przez 12 lat. Za jego kadencji Siódemka występowała na parkietach PGNiG Superligi, wywalczyła 3. miejsce w Pucharze Polski, a zespoły młodzieżowe sięgały po złote i srebrne medale mistrzostw kraju. Działalność Woźniaka została doceniona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Z okazji 100. urodzin polskiego szczypiorniaka, zarząd ZPRP uhonorował go Złotą Odznaką „Zasłużony dla piłki ręcznej w Polsce”. Niestety nie zdążył jej osobiście odebrać. Zdzisław Woźniak zmarł w listopadzie 2018 r. Miał 63 lata.

źródło: http://siodemka.legnica.pl