II Rodzinny Piknik Akademii Sportfuture (FOTO)

Dodane przez dnia Cze 17, 2019 in Aktualności

II Rodzinny Piknik Akademii Sportfuture (FOTO)

Za nami II Rodzinny Piknik Akademii Sportfuture. To impreza, która ma na celu podsumowanie rocznych zajęć wychowanków Akademii prowadzonej przez Kaję Załęczną, byłą zawodniczkę MKS Zagłębie Lubin.

Każde dziecko wzięło udział w konkurencjach sportowych, w których startowało w rodzicem lub rodzeństwem – Trzeba przyznać, że rywalizacja była bardzo emocjonująca, ale najważniejsza była dobra zabawa i spędzenie czasu w gronie rodzinnym – przyznaje Kaja Załęczna, pomysłodawczyni zajęć sportowych.

W zabawach wzięły udział dzieci uczęszczające w zajęciach zarówno w Legnicy, jak i Lubinie. W sumie w pikniku uczestniczyło prawie 200 osób! – Ten piknik ma charakter bardzo luźny, na zakończenie każde dziecko otrzymuje medal w podziękowaniu za całoroczny udział w zajęciach oraz liczne prezenty – tłumaczy trenerka.

Oprócz zabaw dla dzieci zorganizowane były również zabawy dla dorosłych, gdzie mogli wziąć udział w rzucie do celu oraz konkursie na najlepsze ciasto. Na pikniku nie zabrakło wyjątkowych gości, wśród których były aktualnie wicemistrzynie Polski i zdobywczynie Pucharu Polski, szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, w tym: Małgorzata Mączka, Małgorzata Buklarewicz, Zuzanna Ważna i Klaudia Pielesz.

Piknik był również okazją do uzupełnienia braków sprzętowych i dzięki fundatorom dzieci będą mogły korzystać z zakupionych mobilnych bramek. Będzie można wykorzystywać je zarówno na halach jak również na boiskach zewnętrznych, gdzie Akademia planuje liczne gry i turnieje w piłkę ręczną.

– Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom oraz darczyńcom, dzięki którym mogliśmy ten piknik po raz kolejny zorganizować na tak wysokim poziomie – dodaje na zakończenie Kaja Załęczna.

Przypominamy, że w Lubinie zajęcia dla dzieci w wieku 4-8 lat odbywają się w Szkole przy ul. Konopnickiej 5 i już teraz można się zapisać na kolejny rok szkolny 2019/2020.