Jerzy Szafraniec o meczach z Górnikiem i Pogonią

Dodane przez dnia Sty 26, 2015 in Aktualności

Jerzy Szafraniec o meczach z Górnikiem i Pogonią

Dwa mecze kontrolne rozegrali piłkarze ręczni Zagłębia Lubin. Podopieczni Jerzego Szafrańca najpierw zmierzyli się z Górnikiem Zabrze, później z Gaz-System Pogonią Szczecin. O podsumowanie obydwu spotkań poprosiliśmy szkoleniowca miedziowych.

MKS Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 22:31(12:13)

Jerzy Szafraniec: Jeśli chodzi o pierwszy mecz, to postawa moich zawodników pozostawiała wiele do życzenia. Nie spodziewałem się, że będziemy grać na świeżości i widowiskowo. Spodziewałem się, że pokażemy ambicję i wolę walki i powalczymy o dobry wynik. O ile w pierwszej połowie nie wyglądało to jeszcze najgorzej, o tyle w drugiej, kiedy Górnik odskoczył na kilka bramek przestaliśmy grać. Przegraliśmy zdecydowanie, tracąc w kilka minut sześć bramek, nie rzucając żadnej.

MKS Zagłębie Lubin – Gaz-System Pogoń Szczecin 19:24 (10:11)

Jerzy Szafraniec: W meczu ze Szczecinem przez trzydzieści minut prezentowaliśmy się dobrze, znacznie lepiej niż w spotkaniu z Górnikiem. W spotkaniu z Pogonią prowadziliśmy już trzema bramkami i w sytuacji, kiedy graliśmy w osłabieniu straciliśmy kilka bramek z rzędu, a w końcówce powtórzył się scenariusz z meczu z Górnikiem. Przewaga, wypracowana przez Szczecin dała im zwycięstwo.