Juniorzy Miedzi bliżej finału

Od zwycięstwa 34:30 z Padwą Zamość rozpoczęli udział w turnieju 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica.

Zespół trenera Pawła Wity wytrzymał presję związaną z wysoką stawką spotkania i zaprezentował się z bardzo dobrej strony w konfrontacji z rywalem dysponującym lepszymi warunkami fizycznymi. Siódemka Miedź prowadziła od początku meczu, sukcesywnie powiększając przewagę.

Wyższość nad rywalem z Zamościa legnicka drużyna przypieczętowała w drugiej połowie. Emocje skończyły się na sześć minut przed końcową syreną, kiedy to Kacper Majewski trafił na 34:26. Jednym z bohaterów odsłony spotkania był bramkarz Adrian Stachurski, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami.

W sobotę legniczanie zmierzą się z wicemistrzem Dolnego Śląska – MOS Wrocław. Na zakończenie turnieju, czeka ich niedzielny pojedynek z obrońcami tytułu mistrza kraju – MTS Kwidzyn. Awans do Final Four krajowego czempionatu uzyskają dwa najlepsze zespoły.

Siódemka Miedź Legnica – Padwa Zamość 34:30 (19:16)

Siódemka: Stachurski, Teterycz – Galik 2, Majewski 6, Cegłowski 2, Mosiołek 8, Antosik 7, Furman 1, Marcinkiewicz 3, Dobrasiak 1, Skiba 4, Kehle, Duda, Górniak.

źródło: siodemka.legnica.pl