Konferencja Zagłębia przed nowym sezonem (WIDEO)

Dodane przez dnia Sie 30, 2016 in Aktualności

Konferencja Zagłębia przed nowym sezonem (WIDEO)

Już w najbliższą niedzielę piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin zainaugurują nowy sezon PGNiG Superligi. Niespełna tydzień później walkę o ligowe punkty rozpoczną szczypiorniści Zagłębia Lubin. Lubiński klub przed nowym sezonem zorganizował konferencję prasową.

W sali konferencyjnej na hali RCS-u w Lubinie odbyła się konferencja przed nowym sezonem PGNiG Superligi Kobiet i Mężczyzn. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: Prezes Klubu Witold Kulesza, trenerzy zespołów Bożena Karkut i Paweł Noch oraz nowi zawodnicy Arkadiusz Moryto i Małgorzata Trawczyńska.

Jako pierwszy głos zabrał Prezes MKS Zagłębie Lubin S.A., Witold Kulesza, mówiąc o polityce kierunkowej przed nowym sezonem -€“ Przede wszystkim doszło do odmłodzenia obu składów. Po ostatnim sezonie stwierdziliśmy, że niezbędne jest sprowadzenie inne zawodniczki i zawodników, którzy tchną ducha w oba zespoły. Chcemy, aby w naszych szeregach było jak najwięcej młodych, perspektywicznych zawodników i zawodniczek – rozpoczął sternik lubińskiego klubu. – Jeśli chodzi o nasze finanse, to wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Dostaliśmy licencje na grę w Superlidze Kobiet i Mężczyzn. Jeśli chodzi o ligę męską, to jesteśmy jednym z pięciu klubów, który spełnił wszystkie warunki i otrzymał licencję bezwarunkową – dodał Witold Kulesza.

W nowym sezonie żeński zespół Metraco Zagłębia Lubin chce wrócić na swoje miejsce, czyli do czołówki Superligi – Zawsze gramy o najwyższe cele. Ostatni sezon zupełnie nam nie wyszedł, ale teraz mamy nowy skład i tzw. świeżość. Nie myślimy już o tym co było, tylko patrzymy na przód – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec miedziowych.

Piłkarze ręczni Zagłębia walczyć będą w nowo powstałej Lidze Zawodowej – Brak remisów, dogrywki, trzy punkty za zwycięstwa z zespołami ze swojej grupy – to wszystko spowoduje atrakcyjność ligi. My w nowym sezonie będziemy chcieli poprawić miejsce z ubiegłych rozgrywek – mówi Paweł Noch, trener piłkarzy ręcznych Zagłębia.

O ligowe punkty w nowym sezonie szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin zagrają już w niedzielę 4 września. O godzinie 16 w hali RCS-u miedziowe podejmować będą Vistal Gdynia. Nowy sezon w Superlidze Mężczyzn Zagłębie rozpocznie w piątek 9 września meczem wyjazdowym z Górnikiem Zabrze.