KPR ograł Zagłębie

Kolejny raz hala w Kobierzycach okazała się dla nas niegościnna. W pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin musiały uznać wyższość KPR-u Gminy Kobierzyce. Po emocjonującej końcówce z trzech punktów cieszyły się gospodynie.

Pierwszy mecz o ligowe punkty w nowym sezonie lubinianki zaczęły w dobrym stylu, mocna obrona i skuteczna gra w ofensywie sprawiła, że Metraco Zagłębie wyszło na prowadzenie 7:4. Miedziowe miały kilka szans na odskoczenie rywalkom, jednak grały niedokładnie i nieskutecznie, co się w końcu zemściło. Strzelecki impas podopiecznych Bożeny Karkut wykorzystały miejscowe, które rzuciły siedem bramek z rzędu i na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy prowadziły 11:7. To był wstrząs, z którego lubinianki długo nie mogły się otrząsnąć. Do przerwy KPR prowadził różnicą pięciu trafień.

Początek drugiej połowy to wymiana ciosów z obu stron, jednak z biegiem czasu Metraco Zagłębie zaczęło mozolnie odrabiać straty. W końcu lubinianki doszły rywalki, jednak w decydujących momentach brakowało zimnej krwi i dokładności. Podopieczne Bożeny Karkut mogły nie tylko doprowadzić do remisu, ale i wyjść na prowadzenie. Mogły, ale tego nie zrobiły. W końcówce ważny rzut karny obroniła Monika Maliczkiewicz, na dwadzieścia sekund Miedziowe miały jeszcze akcję na remis, ale skończyło się na rzucie w boczną siatkę.

W środę w pierwszym domowym meczu sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet Metraco Zagłębie Lubin podejmować będzie Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

KPR Gminy Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 27:26 (17:12)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska 1, Tomczyk, Janas 2, Wiertelak 4, Ivanović 1, Walczak 4, Koprowska 1, Despodovska 5, Michalak 2.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk 2, Grzyb 3, Hartman 3, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Górna 5, Ważna 1, Zawistowska 1, Machado Matieli 2, Belmas 3, Pielesz, Milojević 2.