KPR wygrywa z ekipą z Niemiec

Wysoką wygraną 29-13 KPR-u Jelenia Góra zakończył się sparing z Koweg Gorlitz.

W hali im. Jerzego Szmajdzińskiego IV-ligowiec z Niemiec dotrzymywał kroku jeleniogórzankom tylko w pierwszej tercji (grano 3 x 20 min.). Wraz z upływem czasu rosła przewaga KPR-u. Po półgodzinie gry było 14-8, po 40 minutach 17-10. Ostatnią tercję nasz zespół wygrał 12-3. Mogło być więcej, ale świetnie spisywała się bramkarka Kowegu, która wybroniła mnóstwo rzutów rywalek.

Tak jak zapowiadaliśmy podczas meczu trener Michał Pastuszko nie wprowadził do gry Martyny Żukowskiej, Natalii Najdek, Aleksandry Tomczyk i Sabiny Kobzar. Nie grała też oczywiście rekonwalescentka Agata Skowrońska. Jutro kolejny test, tym razem poprzeczka zawiśnie znacznie wyżej, bo żółto – niebieskie na wyjeździe zmierzą się z II-ligowym HC Rödertal.

KPR: Szczurek, Filończuk, Wierzbicka – Jasińska, Oreszczuk, Załoga, Świerżewska, Jurczyk, Basta, Bielecka, Kurdzielewicz, Kanicka.

źródło: m.jg24.pl