Metraco Zagłębie zagra na Słowacji

Pierwszym turniejem towarzyskim, w którym wezmą udział piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin będzie Michalovce Cup 2018, który odbędzie się w dnia 3-5 sierpnia. Oprócz gospodyń, czyli Iuventy na turnieju w Michalowcach zagrają także węgierska Alba Fererva oraz rumuńskie Baia Mare.

Zespół z Rumunii w 2014 roku sięgnął po historyczne mistrzostwo. Baia Mare sięgało również po trzy krajowe puchary, a także trzy srebrne i jeden brązowy medal rodzimej ekstraklasy.

Alba ubiegły sezon w silnej lidze węgierskiej zakończyła na ósmym miejscu. Drużyna złożona jest głównie z rodzimych zawodniczek, ale ma w swoim składzie także kilka zagranicznych szczypiornistek.

Gospodynie z kolei są Miedziowym bardzo dobrze znane. Metraco Zagłębie Lubin w ubiegłym sezonie również występowało w turnieju w Michalowcach, gdzie minimalnie przegrało z Iuventą 34:35. Obie ekipy mierzyły się ze sobą także w meczu o stawkę. W sezonie 2009/10 w meczu 3. rundy Pucharu Zdobywców Pucharów lubinianki wygrały u siebie 32:24, by zremisować na wyjeździe 27:27. Co ciekawe los może skojarzyć obie drużyny w Pucharze EHF również w obecnym sezonie.