Miedziowi kontra Azoty

Już jutro piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zmierzą się na własnej hali z Azotami Puławy. Początek spotkania w hali Regionalnego Centrum Sportowego o godzinie 16:00.

Faworyta starcia nie trudno wskazać, bez wątpienia będą nimi goście, którzy są aktualnymi brązowymi medalistami PGNiG Superligi Mężczyzn. Azoty na najniższym stopniu podium stawały również w dwóch przednich sezonach. W obecnym rozgrywkach w Puławach już nie tylko mówi się o brązowym medalu, ale coraz głośniej słuchać głosy o walce o medal z cenniejszego kruszcu.

Wystarczy spojrzeć na kadrę ekipy z Puław, aby wiedzieć, że to rywal bardzo silny. Nazwiska takie jak Bogdanow, Orzechowski, Panić, Jurecki czy Titov mówią same za siebie. Ten ostatni, grając jeszcze w Legionowie często okazywał się najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, a co za tym idzie katem miedziowych. W barwach Azotów zobaczymy także Wojciecha Gumińskiego, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy Zagłębia Lubin.

Puławianie oprócz występów w rodzimej Superlidze, reprezentują także nasz kraj na arenie międzynarodowej. Dzięki zwycięstwu w dwumeczu z duńskim Holstebro Azoty awansowały do fazy grupowej Pucharu EHF, gdzie zmierzą się z Chambery Savoie Mont Blanc Handball, Fraikin BM Granollers oraz Wacker Thun.

W lidze Azoty do tej pory zanotowały tylko trzy porażki – z Vive, Górnikiem i Wisłą, z tym że z nafciarzami przegrali po karnych. W tabeli grupy pomarańczowej puławianie zajmują drugie miejsce, ustępując płocczan, w klasyfikacji zbiorczej najbliżsi rywale Zagłębia plasują się na czwartej pozycji.

Bilety:

http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/905