Miedziowi po ostatnim sparingu

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin mają za sobą ostatni mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi Mężczyzn. Miedziowi zmierzyli się z pierwszoligową Stalą Gorzów Wielkopolski, wygrywając 27:24 (15:11).

Gospodarze prowadzili przez całe spotkanie, ale nie potrafili odskoczyć rywalom na więcej niż kilka bramek. W pierwszej połowie najskuteczniejszy w barwach Zagłębia był skrzydłowy Łukasz Kużdeba, w drugiej brylował Stanisław Gębala.

– W obronie czasami niepotrzebnie wybiegaliśmy do rywala wiedząc, że mają może tylko dwóch zawodników z zagrożeniem rzutem z drugiej linii. Nie do końca to czytaliśmy i dlatego moje uwagi do zawodników. W ataku z kolei zamiast dłużej i konsekwentniej pograć, to pojawiały się pochopne decyzje – mówił po meczu Bartłomiej Jaszka, szkoleniowiec Miedziowych.

Na inaugurację sezonu Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe 1 września z Azotami Puławy. 9 września o godzinie 16:00 lubinianie podejmować będą Arkę Gdynia.

MKS Zagłębie Lubin – Stal Gorzów Wielkopolski 27:24 (15:11)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Kużdeba 6, Gębala 6, Marciniak 4, Dawydzik 3. Sroczyk 3, Szymyślik 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk 1, Dudkowski 1, Stankiewicz, Dziubiński, Pietruszko.