Miedziowi promują WF

Za nami druga odsłona akcji „Ręczna z Klasą”. Tym razem w hali Regionalnego Centrum Sportowego gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Lubinie.

Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubnie – Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę. Cieszymy się, że klub wyszedł z taką inicjatywą. Chętnych jest bardzo wiele, bo za nami druga akcja, a już jest wiele kolejnych zgłoszeń – mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Zajęcia poprowadziła była zawodniczka miedziowego klubu, obecnie trener bramkarek, Natasza Tsvirko – Do zajęć przygotowujemy się wcześniej. Chcemy je urozmaicać. Chodzi głównie o dobrą zabawę i przybliżenie dzieciom tajników piłki ręcznej – mówi Natasza.

Przed zajęciami z wychowania fizycznego odbyło się zwiedzanie hali. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 zobaczyli sale konferencyjną i VIP, korty do squasha, a na koniec szatnie, w których przebrały się w stroje sportowe, po czym przyszedł czas na kulminacyjny moment – dzieci pojawiły się na parkiecie.

Zajęcia prowadziła Natasza Tsvrko, a pomagali jej: Michał Stankiewicz, Dawid Przysiek, Mariola Wiertelak oraz Jovana Milojević – To bardzo fajna inicjatywa. Widać to po minach wszystkich dzieci, którym bardzo podoba się taka forma wychowania fizycznego – mówi Dawid Przysiek.

W dzisiejszych zajęciach brało udział ponad 100 dzieci z klas drugich i trzecich.