Miedziowi rozpoczęli przygotowania

Piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn i Kobiet. Miedziowe zespoły mają za sobą blisko dwa tygodnie intensywnych treningów.

W drużynie Metraco Zagłębia Lubin w nowym sezonie nie zabraknie nowych twarzy. Ekipę wicemistrzyń Polski zasiliły: Emilia Galińska, Daria Zawistowska, Czeszka Markéta Hurychová oraz wychowanki Zagłębia: Daria Miłek, Wiktoria Kocińska i wspominana wcześniej Kinga Stanisławczyk – Cieszmy się, że udało nam się zrealizować te transfery. Dołączają do nas trzy reprezentantki, w tym dwie Polski i jedna Czech. Do seniorskiej drużyny doszły także nasze wychowanki, w które już od dawna pokładałam wielkie nadzieje – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Początek przygotowań będzie dla Miedziowych bardzo wytężony. Lubinianki trenować będą trzy razy dziennie. Zajęcia będą bardzo zróżnicowane i odbywać się będą w hali, na stadionie, na siłowni czy basenie. Z biegiem czasu jednostek treningowych będzie mniej, a więcej zajęć z piłką i kontrolnego grania.

W dniach 9-11 sierpnia szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin wezmą udział w turnieju w słowackich Michalowcach. Oprócz Miedziowych i gospodyń turnieju Iuventy Michalovce w turnieju wystąpią także przedstawiciele innych silnych ligi europejskich – węgierskie GVP Europe Vác oraz rumuńska SC Minaur Baia Mare. Dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej turniej w Michalowcach będzie jednym z pierwszych etapów przygotowań do sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet. W dniach 17-18 sierpnia Metraco Zagłębie Lubin będzie gospodarzem Memoriału Henryka Kruglińskiego, a tydzień później uda się na turniej do Kobierzyc – Czeka nas sporo naprawdę fajnego grania z wymagającymi rywalami, reprezentującymi różne europejskie style gry. Wszystkie turnieje będą świetną okazją do sprawdzenia się w najważniejszym momencie w okresie przygotowawczym – mówi Bożena Karkut.

Lubinianie na pierwszym treningu pojawili się w mocno przemeblowanym składzie. Po dłuższej przygodzie z Zagłębiem pożegnali się: Mikołaj Szymyślik, Łukasz Kużdeba, Krystian Bondzior i Patryk Małecki, po nieco krótszej Dawid Dawydzik i Jakub Moryń. W ich miejsce pojawili się młodzi, perspektywiczni gracze, którzy będą mieli okazję udowodnić swoją wartość na superligowych parkietach w starciach z najlepszymi zespołami w kraju.

– Nadal jesteśmy bardzo młodym zespołem, można powiedzieć, że jeszcze młodszym niż w ubiegłym sezonie. Taką drogę obraliśmy i idziemy w tym kierunku. Większość naszej kadry są to zawodnicy bardzo młodzi, mający około 20 lat – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.

Zawodnicy Zagłębia do nowego sezonu przygotowywać się będą na obiektach w Lubinie. Miedziowi trenować będą w hali, siłowni i na stadionie lekkoatletycznym. Pod koniec lipca szczypiorniści Zagłębia rozpoczną sparingowe granie. W dniach 3-4 sierpnia będą gospodarzami turnieju towarzyskiego z udziałem zespołów PGNiG Superligi Mężczyzn – Chrobrego Głogów, MKS-u Kalisz i Gwardii Opole.

17-18 sierpnia Zagłębie zagra na turnieju w Kaliszu, a w międzyczasie będzie jeszcze sparować z zespołami z kraju (Superliga i 1 liga) oraz zagranicy. W planach jest między innymi mecz kontrolny z ZTR-em Zaporoże oraz zespołem niemieckiej Bundesligi.