Miedziowi walczą o play-off

Najlepsze drużyny sezonu zasadniczego PGNiG Superligi Mężczyzn awansowały do rundy finałowej. Piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin czeka walka o „dziką kartę” z Energą MKS Kalisz. Wygrany dwumeczu zagra w fazie play-off!

Po zakończeniu sezonu zasadniczego po trzy najlepsze drużyny z obu grup zapewniły sobie bezpośredni udział w play-off. Drużyny z miejsc 4 i 5 uzupełnią stawkę. Miedziowi zajęli piąte miejsce w grupie granatowej i zagrają z Energą MKS Kalisz, która uplasowała się na czwartej pozycji w tabeli grupy pomarańczowej. W trzydziestu spotkaniach kaliszanie zdobyli 48 punktów, o trzy więcej niż lubinianie.

W rundzie zasadniczej obie ekipy prezentowały zbliżony poziom, o czym świadczy nie tylko sam fakt podobnej zdobyczy punktowej, ale i bilans bezpośrednich meczów. Tutaj wychodzi idealny remis. W Lubinie Zagłębie wygrało różnicą czterech bramek (32:28), w Kaliszu MKS pokonała Miedziowych w identycznym stosunku bramkowym (28:24).

Na zwycięzców tej pary czeka już aktualny mistrz Polski PGE Vive Kielce. W drugiej parze o „dziką kartę” zagra MMTS Kwidzyn zagra z Wybrzeżem Gdańsk.

Bilety na:

http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1053