Młodzicy Siódemki Miedź wicemistrzami Dolnego Śląska!

Dodane przez dnia Kwi 20, 2018 in Aktualności

Sezon 2017/2018 dla legnickich drużyn młodzieżowych jest dla niezwykle udany. Młodzicy Siódemki Miedź Legnica zostali właśnie wicemistrzem województwa i awansowali do rozgrywek centralnych Pucharu Związku Piłki Ręcznej, jak oficjalnie nazywają się mistrzostwa kraju w tej kategorii wiekowej.

Zespół trenera Piotra Będzikowskiego rywalizację w Lidze Dolnośląskiej Młodzików zakończył w niedzielę zwycięstwem w Świdnicy. Ze świętowaniem tytułu wicemistrzowskiego musieliśmy się jednak wstrzymać, bo w środę rozegrany został ostatni mecz w sezonie, między Chrobrym Głogów i MOS Wrocław. Niespodzianki nie było, Chrobry wygrał 29:24.

To oznacza, że mistrzem Dolnego Śląska z kompletem punktów został Chrobry, a Siódemka Miedź zajęła drugie miejsce w końcowej tabeli. Oba te zespoły uzyskały awans do rozgrywek centralnych.

W dniach 4-6 maja Siódemka Miedź wystąpi w turnieju 1/16 finału Pucharu ZPRP w Łodzi. Rywalami naszej drużyną będą: Anilana Łódź, Pogoń Zabrze i ASPR Zawadzkie. Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły.

Przypomnijmy, że w obecnym sezonie po tytuł mistrza Dolnego Śląska oraz mistrza Polski sięgnęła drużyna juniorów Siódemki Miedź. Drugi juniorski zespół naszego klubu został wicemistrzem województwa, a w mistrzostwach kraju zajął 7. miejsce.

źródło: siodemka.legnica.pl