Młodzicy Żagwi wygrali w Legnicy

W czwartek drużyna Żagwi Dzierżoniów rozegrała kolejny mecz ligowy i kolejny raz zgarnęliśmy pełną pulę.
Całe spotkanie przebiegało pod dyktando Żagwi i do przerwy pewnie prowadziliśmy z Dziewiątką 10:16.W drugiej połowie Żagiew dopełniła dzieła osiągając 10-bramkową przewagę….wynik ostateczny 23:33.

Nieźle zagraliśmy w defensywie w czym brylował Mateusz Krukiewicz (4 bloki i 4 przechwyty). Bardzo skuteczni byli skrzydłowi Borys Kurlenda zdobywając 3 bramki (3/3) i Tomek Wąsiński 3 bramki (3/4). Najskuteczniejsi w tym meczu byli Wojtek Kozłowski (11 bramek) i Łukasz Szporko (8 bramek). Bardzo solidnie wypadli bramkarze Kamil Żyła, Alan Rejman i Miłosz Krukiewicz uzupełniając się świetnie w poszczególnych częściach meczu. Na parkiecie pojawili się wszyscy zawodnicy. Pięknym trafieniem popisał się Olek Kowalewski. Zagrali zawodnicy r.2006 świetnie wywiązując się ze swoich zadań taktycznych. Z powodu urazu na mecz nie pojechali Kacper Bujnowski i Oskar Wirth. 3 pkt zabraliśmy do Dzierżoniowa – czytamy na profili klubu.

Dziewiątka Legnica – MKS Żagiew Dzierżoniów 23:33 (10:16)

Żagiew: Rejman, Żyła, Krukiewicz Miłosz – Kozłowski 11, Szporko 8, Krukiewicz Mateusz 4, Kurlenda 3, Wąsiński 3, Kolinko 3, Kowalewski 1, Czarnecki, Jeżowski, Koźmińczuk, Urban.