Oława gromi Ostrów!

LKPR Moto-Jelcz Oława nie przestaje zadziwiać. Beniaminek pierwszej ligi pokonał w sobotę Ostrovię Ostrów Wlkp. aż 34:18. Zespół z Oławy ma obecnie tylko trzy punkty straty do lidera.

Tylko pierwsza połowa była w miarę równana. Po dziesięciu minutach był remis po 4, a do przerwy gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek, co sprawiało, że wynik wciąż był sprawą otwartą.

Po zmianie stron zobaczyliśmy już zupełnie inne spotkanie. Oławianie grali koncertowo, szczególnie w obronie i przed trzydzieści minut dali rzucić sobie tylko sześć bramek! Spotkanie zakończyło się rezultatem 34:18. Co ciekawe w drużynie gospodarzy bramki rzucało 11 zawodników. Najskuteczniejszy – Grzegorz Garbacz trafiał sześciokrotnie.

LKPR Moto-Jelcz Oława – Ostrovia Ostrów Wlkp. 34:18 (15:12)

LKPR Moto-Jelcz: Schodowski, Młoczyński – Garbacz 6, Górniak 4, Rutkowski 4, Pieńczewski 4, Pokora 3, Klinger 3, Markiewicz 3, Paluch 3, Cepielik 2, Kijek 1, Herudziński 1 oraz Pawlak, Makowiejew.

Ostrovia: Adamczyk, Marciniak, Foluszny – Kuśmierczyk 6, Łyżwa 3, Krzywda 3, Tomczak 2, Kierzek 1, Wojciechowski 1, Staniek 1, Gajek 1 oraz Klara, Śliwiński, Bielec, Piosik, Jaruzel.