Paweł Wita ocenia sezon

Nie lubię składać przedsezonowych deklaracji, co do miejsca w tabeli. Wolę być ostrożny niż składać buńczuczne obietnice bez pokrycia – mówi Paweł Wita, trener pierwszoligowej Siódemki Miedź Legnica. Prowadzona przez niego drużyna zajęła w sezonie 2018/2019 3. miejsce w 1. lidze.

Siódemka Miedź zakończyła pierwszoligowy sezon na trzecim miejscu w tabeli. To miejsce na miarę twoich oczekiwań?

W końcówce sezonu wskoczyliśmy na pierwsze miejsce. I gdybyśmy nie przegrali w Łodzi z Anilaną, to wygralibyśmy ligę i awansowali do turnieju barażowego o awans do PGNiG Superligi. Nie udało się, ale jestem bardzo zadowolony z tego sezonu.

Przed startem rozgrywek byłeś ostrożny. Mówiłeś o pierwszej „piątce”.

Nie lubię składać przedsezonowych deklaracji, co do miejsca w tabeli. Wolę być ostrożny niż składać buńczuczne obietnice bez pokrycia. Jeszcze raz podkreślę – mamy za sobą bardzo udany sezon. Drużyna zrobiła postęp. Warto też pamiętać, że borykaliśmy się z kłopotami kadrowymi. Kontuzje dopadły przecież Sebastiana Ziemińskiego i Patryka Gregułowskiego. W połowie sezonu odszedł od nas Bartłomiej Koprowski. W efekcie w kluczowych meczach brakowało nam siły rażenia z drugiej linii. Musieliśmy kombinować.

Do tego, że Siódemka ma jedną z najmłodszych drużyn w 1. lidze wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, bo polityka klubu nie zmienia się od lat. W tym sezonie do zespołu weszli kolejni wychowankowie.

Paweł Paterek, Wojciech Styrcz i Dawid Dekarz dostaliby swoje minuty w 1. lidze znacznie wcześniej, ale byli potrzebni w zespole juniorskim, który do połowy marca walczył w mistrzostwach Polski. Zresztą z powodzeniem, bo zdobył srebrny medal. Ta trójka już dziś prezentuje pierwszoligowy poziom. Za chwilę ci zawodnicy będą stanowić o sile pierwszoligowej Siódemki.

Więcej pod linkiem:

Trener Paweł Wita ocenia sezon: w 1. lidze jesteśmy solidną marką