Pewny awans Miedziowych w Pucharze EHF!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin pewnie awansowały do drugiej rundy Pucharu EHF. Lubinianki wygrały dwa mecze z HC Azersu z Azerbejdżanu. W drugiej rundzie na lubinianki czeka już dużo silniejszy rywal, Herning-Ikast Handbold z Danii.

Miedziowe wygrały oba mecze. W pierwszym nie dały szans rywalkom, zwyciężając 27:21. W drugim spotkaniu Metraco Zagłębie Lubin prowadziło już różnicą dziesięciu bramek, by ostatecznie zwyciężyć 30:26 – Od początku narzuciłyśmy swój styl i tempo gry, dzięki czemu w krótkim czasie nasza przewaga bramkowa wzrosła. W drugiej części spotkania niestety nie ustrzegłyśmy się błędów w obronie i niewykorzystanych stuprocentowych sytuacji. Cieszymy się z dwóch wygranych i pewnego awansu do następnej rundy – podsumowała Klaudia Pielesz.

W drugiej rundzie na lubinianki czeka już dużo silniejszy rywal, Herning-Ikast Handbold z Danii – Bardzo cieszymy się z awansu, chociaż w drugiej połowie zdarzyło nam się zbyt wiele błędów, których nie powinnyśmy popełniać. Przed nami rywal z dużo wyższej półki, z bardzo silnej ligi duńskiej. Na pewno podejdziemy do tego przeciwnika na pełnej koncentracji i myślę, że nie jesteśmy na straconej pozycji – zapewnia Agnieszka Jochymek.

1 mecz: Metraco Zagłębie Lubin – HC Azersu 27:21 (14:6)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 5, Mączka 2, Hartman 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 6, Wasiak , Górna 2, Rosińska , Ważna 1, Priolli , Matieli 1, Jochymek 1, Belmas 1, Pielesz 3.

Azersu: Sumaroa, Musayeva – Spas 2, Ahalakava, Babrakadze, Balanuta, Azolina 2, Abasova 1, Mikhalkovich 3, Chaplygina 5, Abbasova 5, Yankouskaya 3, Musayeva.

2. mecz: HC Azersu – Metraco Zagłębie Lubin 26:30 (10:19)

Azersu: Sumaroa, Musayeva – Spas 2, Ahalakava, Babrakadze, Balanuta, Azolina 4, Abasova 3, Mikhalkovich 2, Chaplygina 7, Abbasova 1, Yankouskaya 6, Musayeva, Shafirova 1.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 2, Mączka 3, Hartman 2, Trawczyńska 4, Buklarewicz 2, Wasiak , Górna 2, Rosińska , Ważna 3, Priolli 1, Matieli 3, Jochymek 1, Belmas 5, Pielesz 2.