PGNiG Superliga Kobiet bez barażów

Nie dojdzie do skutku turniej barażowy o awans do PGNiG Superligi Kobiet. Z jego organizacji zrezygnował SPR Olkusz, co oznacza, że 11. i 12. drużyna z elity mogą raczej czuć się bezpieczne – czytamy na WP SportoweFakty.

Według regulaminu rozgrywek, dwie ostatnie drużyny z PGNiG Superligi Kobiet miały rozegrać turniej barażowy ze zwyciężczyniami obu grup I ligi. 12. miejsce zajmie na pewno Korona Handball Kielce, o uniknięcie 11. lokaty walczą KPR Ruch Chorzów i KPR Jelenia Góra, ale bardzo możliwe, że utrzymają się w Superlidze bez konieczności rozgrywania barażów.

Grupę A I ligi wygrały dwie drużyny SMS ZPRP Płock, które nie mogą awansować wyżej. Trzeci w tabeli MKS PR Urbis Gniezno nie był zainteresowany grą o Superligę. Komisarz Ligi Bogusław Trojan potwierdził, że triumfator grupy B SPR Olkusz także zrezygnował z barażów, choć pierwotnie miał być organizatorem zmagań.

Oznacza to, że do turnieju nie dojdzie. – Zostały dwie drużyny, nie ma takiej potrzeby – potwierdza Trojan. Co dalej z Koroną i zespołem z 11. miejsca? Decyzję podejmie zbierający się 20 maja zarząd ZPRP. Najprawdopodobniej w składzie kobiecej Superligi nie zajdą zmiany.