Pierwszy domowy mecz Miedziowych

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w niedzielę o godzinie 16:00 rozegrają pierwszy domowy mecz w 2019 roku. Spotkanie w hali Regionalnego Centrum Sportowego zapowiada się niezwykle ciekawie. Przeciwnikiem Miedziowych będzie SPR Pogoń Szczecin.

Mecz zostanie rozegrany w ramach drugiej kolejki rundy rewanżowej. W pierwszej lubinianki bez najmniejszych problemów pokonały w derbach Dolnego Śląska KPR Jelenia Góra 34:19, notując dziesiąte zwycięstwo w sezonie i umacniają się na czele tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Zgoła odmienne nastroje panują w Szczecinie. Pogoń chciała udanie wejść w nowy rok, jednak po szalonym i emocjonującym meczu uległa na własnym parkiecie KPR-owi Kobierzyce 24:25. Szczecinianki w tym spotkaniu wystąpiły w mocno okrojonym składzie – zabrakło Patrycji Nogi, Agaty Cebuli, Karoliny Kochaniak, Marty Wawrzynkowskiej oraz Natalii Nosek.

Była to trzecia z rzędu porażka szczecinianek na własnym parkiecie (wcześniej z Lublinem i Koszalinem). Drużyna, która zapowiadała walkę o medale obecnie zajmuje piąte miejsce ze stratą jedenastu punktów do Miedziowych – Pogoń na pewno będzie bardzo zdeterminowana po tej nieszczęśliwej porażce na własnym parkiecie z Kobierzycami. Spodziewam się ogromnej walki ze strony tego zespoły, który wciąż może się liczyć w walce o medale i jest zespołem zawsze groźnym – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec Metraco Zagłębia Lubin.

Bilety:
http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1352

Podczas meczu przeprowadzona będzie zbiórka karmy i najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt ze schroniska: