Pierwszy sparing dla Chrobrego

Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych zespoły Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów rozegrały ze sobą mecz kontrolny. W Lubinie górą byli głogowianie. We wtorek w Głogowie drużyny zmierzą się ponownie.

Mecz od początku był wyrównany i żadna z drużyn nie wypracowała sobie bardzo wyraźnej przewagi. W ekipie miedziowych bardzo dobre zawody rozegrał Faruk Halilbegović – mamy nadzieję, że również w meczach o punkty nasz rozgrywający będzie prezentował się podobnie. Warto podkreślić również występ naszych wychowanków, którzy weszli na parkiet w ostatnim kwadransie spotkania i zdobyli po bramce. Co prawda był to mecz sparingowy i wynik nie ma większego znaczenia, ale spotkanie mogło się zakończyć wynikiem korzystnym dla gospodarzy. Lubinianie w samej końcówce prowadzili, ale karę dwóch minut za dyskusję z sędziami ujrzał Michał Stankiewicz, osłabiając swój zespół. Grę w przewadze wykorzystali głogowianie i wygrali 26:25.

MKS Zagłębie Lubin – KS SPR Chrobry Głogów 25:26 (11:13)

Zagłębie: Shamrylo, Wiącek – Kużdeba 5, Halilbegović 6, Szymyślik 2, Macharashvili 3, Rosiek 1, Stankiewicz 1, Paluch, Bartczak 4, Wolski, Piróg 1, Dziubiński 1, Nowakowski 1.

Chrobry: Stachera, Kapela – Bednarek 1, Płócienniczak 5, Świtała 7, Mochocki 5, Tylutki 2, Babicz 2, Kandora 2, Bąk, Świątek 1.