Podpatrywali trening kadry (FOTO)

Uczniowie, trenujący piłkę ręczną przy Szkole Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin mieli dziś niepowtarzalną okazję obejrzeć trening kadry narodowej piłkarek ręcznych. Były autografy, rozmowy i wspólnie zdjęcia.

Kadra narodowa od czwartku przygotowuje się do statu w eliminacjach Mistrzostw Europy. Dziś odbył się trening otwarty dla młodych adeptów piłki ręcznej. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Zagłębie Lubin podpatrywali trening pierwszej i drugiej kadry – Dla nas to bardzo ważne wydarzenie. Mogłyśmy zobaczyć, jak trenuje reprezentacja Polski i wykorzystać to w naszych treningach. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję zobaczyć reprezentację, porozmawiać z zawodniczkami i zrobić sobie zdjęcia – mówi Katarzyna Drzemicka z SMS Zagłębie Lubin.

Zgrupowanie i mecz kadry w Lubinie to promocja nie tylko piłki ręcznej, ale miasta i regionu – Ciesze się bardzo, że w Lubinie odbywa się zgrupowanie kadry oraz odbędzie się mecz reprezentacji. Nasi uczniowie mają okazję zobaczyć trening reprezentacji i tę reprezentację w grze. Ci najmłodsi mogą dzięki temu czerpać wzorce i naśladować, to co najlepsze – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec miejscowej drużyny Metraco Zagłębie Lubin oraz nauczyciel w SMS.

Polki w eliminacjach do ME zagrają w grupie 2, gdzie oprócz Włoszek ich rywalkami będą także reprezentantki Czarnogóry i Słowacji. Na Mistrzostwa Europy awansują dwie pierwsze drużyny z każdej grupy oraz trzecia ekipa z najlepszym bilansem.

Mecz drugiej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy Francja 2018 pomiędzy reprezentacjami Polski i Włoch odbędzie się w Lubinie 27 września. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Bilety:

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/pilka-reczna-kobiet/