Polska – Serbia w Lubinie!

Znakomita informacja dla fanów piłki ręcznej w naszym regionie! Reprezentacja Polski kobiet mecz eliminacji mistrzostw Świata 2019 przeciwko Serbii zagra w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie!

Będzie to już trzeci mecz „Biało-czerwonych” w Lubinie, ale bez wątpienia najważniejszych. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12, a we wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 rozgromiła Włoszki 40:13.

Tym razem do Lubina zawita zespół dużo silniejszy, reprezentacja z najwyższej półki, a stawką będzie nie tylko awans na mistrzostwa świata 2019, ale i przedłużenie szans na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – Zapowiada się znakomite widowisko. Już wcześniejsze mecze przyciągnęły na halę RCS wielu kibiców. Tym razem, ze względu na klasę rywala i rangę meczu, spodziewamy się jeszcze większej frekwencji. Na pewno będzie to doskonała promocja naszej dyscypliny, klubu, miasta, a także sponsorów – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Kibice będą mogli zobaczyć w akcji czołowe zawodniczki, w tym szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin. Aktualnie w kadrze znajduje się rozgrywająca Miedziowych, Małgorzata Buklarewicz, na zapleczu kadry są dwie kolejne lubinianki: skrzydłowa Adrianna Górna i obrotowa Zuzanna Ważna.  Powołanie do swojej kadry otrzymała także Serbka Jovana Milojević.

W kadrze Serbii nie brakuje gwiazd światowego formatu, a wśród nich są m.in.:  Andrea Lekić i Dragana Cvijic z CSM Bukareszt, Katarina Krpez-Slezak z węgierskiego w ERD, czy Sladiana Pop- Lazic z francuskiego Brest.

Mecz w hali Regionalnego Centrum Sportowego zaplanowano na 6 czerwca, 31 maja w Belgradzie obie reprezentacje zmierzą się po raz pierwszy.