Polska – Włochy już w środę!

Już w środę reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozegra w Lubinie mecz drugiej rundy kwalifikacji do Mistrzostw Europy Francja 2018. Spotkanie pomiędzy kadrami Polski i Włoch odbędzie się na Hali RCS 27 września o godzinie 18:00.

Żeńska reprezentacja Włoch w 2001 roku uczestniczyła w mistrzostwach świata, będąc gospodarzem tej imprezy. Włoszki zajęły wówczas 16. miejsce na 24 drużyny – Nie zwracam uwagi na fakt, iż zespoły są mniej znane w świecie piłki ręcznej. Do każdego spotkanie musimy podejść bardzo skoncentrowane i czy jest to zespół Włoszek czy Słowaczek chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i oczywiście wygrać oba spotkania. Z pewnością drugi mecz nie będzie należał do najłatwiejszych spotkań, bo Słowaczki z całym szacunkiem do Włoszek będą trudniejsze do pokonania – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa reprezentacji Polski i Metraco Zagłębia Lubin.

W kadrze oprócz Kingi Grzyb zagra także była zawodniczka miedziowych, Kinga Achruk – Bardzo się cieszę, że mogłam tutaj wrócić. Na poprzednim zgrupowaniu nie miałam przyjemności zagrać w Lubinie ze względu na kontuzję. Będzie to moje pierwsze spotkanie, które będę mogła rozegrać w tej hali. Bardzo się cieszę i jestem bardzo podekscytowana. Mam nadzieję, że przy okazji spotkam wielu ludzi, z którymi bardzo się tutaj związałam. Lubin wiąże się u mnie ze wspaniałymi wspomnieniami i dużymi sukcesami – mówi rozgrywająca reprezentacji Polski.

Zgrupowanie i mecz kadry w Lubinie to promocja nie tylko piłki ręcznej, ale miasta i regionu – Cieszę się bardzo, że w Lubinie odbywa się zgrupowanie kadry oraz odbędzie się mecz reprezentacji. Nasi uczniowie mają okazję zobaczyć trening reprezentacji i tę reprezentację w grze. Ci najmłodsi mogą dzięki temu czerpać wzorce i naśladować, to co najlepsze – mówi Bożena Karkut, szkoleniowiec miejscowej drużyny Metraco Zagłębie Lubin oraz nauczyciel w SMS.

Hala Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie po raz drugi gościć będzie żeńską reprezentację piłkarek ręcznych. 7 października 2015 „biało-czerwone” podejmowały Finlandię w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy, wygrywając pewnie 29:12. Selekcjoner kadry nie ukrywa, że cieszy się z faktu gry w Lubinie – To miasto żyje sportem, hala jest nowoczesna i piękna. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców. Cieszymy się, że nasze pierwsze spotkanie eliminacyjne odbędzie się właśnie w Lubinie – mówi Leszek Krowicki.

Polki w eliminacjach do ME zagrają w grupie drugiej, gdzie oprócz Włoszek ich rywalkami będą także reprezentantki Czarnogóry i Słowacji. Na Mistrzostwa Europy awansują dwie pierwsze drużyny z każdej grupy oraz trzecia ekipa z najlepszym bilansem.

Bilety:

https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/pilka-reczna-kobiet/