Rumunia zagra w Lubinie!

Wielka uczta dla kibiców w naszym mieście i regionie. Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych po raz kolejny zagra w hali RCS mecz o stawkę. Tym razem Biało-czerwone podejmować będą Rumunię w ramach meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2020! Spotkanie trzeciej kolejki eliminacji pomiędzy Polską a Rumunią odbędzie się w środę 25 marca o godzinie 18:00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Po raz czwarty w Lubinie

Będzie to już czwarty mecz o stawkę, rozegrany w hali Regionalnego Centrum Sportowego. Do tej pory Lubin był szczęśliwy dla naszej kadry. W obiekcie RCS Polski pokonały kolejno Finlandię 29:12 (13:8), Włochy 40:13 (16:8) i Serbię 30:27 (12:14). Do tej pory to właśnie Serbki były najbardziej prestiżowym rywalem, goszczącym w Lubinie. Tym razem kibice będą mogli zobaczyć jeszcze silniejszą reprezentację.

Rumunia – światowa czołówka

Rumunia to światowa czołówka. Reprezentacja tego kraju ma na swoim koncie cztery medale mistrzostw świata i brąz Mistrzostw Europy, wywalczony w 2010 roku. Złoto światowego czempionatu Rumunia zdobyła w 1962 roku, srebra w 1973 i 2005 oraz brąz w 2015 roku. Reprezentacja Rumunii wystąpiła po raz pierwszy na Igrzyskach Olimpijskich w 1976 w Montrealu, zajmując wówczas 4 miejsce, co jest najlepszym wynikiem w jej historii.

Cristina Neagu – Cristiano Ronaldo żeńskie piłki ręcznej

W kadrze Rumuni występują zawodniczki z najlepszych europejskich klubów, ale niekwestionowaną gwiazdą jest Cristina Georgiana Neagu – najlepsza szczypiornistka świata. Liderka reprezentacji Rumuni ma na swoim koncie wiele tytułów, zdobytych z klubami, w których grała, a także wyróżnienia indywidualne:  2010: najlepsza lewa rozgrywająca mistrzostw Europy (Dania i Norwegia), najlepsza strzelczyni mistrzostw Europy (Dania i Norwegia), 2014- najlepsza lewa rozgrywająca Mistrzostw Europy (Węgry i Chorwacja), 2015- najlepsza lewa rozgrywająca Ligi Mistrzyń, najlepsza strzelczyni Ligi Mistrzyń, najlepsza lewa rozgrywająca Mistrzostw Świata (Dania), najlepsza strzelczyni Mistrzostw Świata (Dania), MVP Mistrzostw Świata (Dania), 2016- najlepsza lewa rozgrywająca Ligi Mistrzyń i najlepsza lewa rozgrywająca Mistrzostw Europy (Szwecja).

Gra o awans

Starcie z Rumunią będzie trzecim meczem Polek w grupie 7 eliminacji do Mistrzostw Europy. Wcześniej Biało-czerwone pokonały Wyspy Owcze 28:16 (12:8) oraz Ukrainę 27:26 (14:14).

25 marca

Spotkanie trzeciej kolejki eliminacji pomiędzy Polską a Rumunią odbędzie się w środę 25 marca o godzinie 18:00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Organizatorem meczu jest klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.