Rywalizowali Mastersi

Za nami III Barbórkowy Turniej Masters w piłce ręcznej. W Lubinie spotkało się dwanaście drużyn, rywalizujących w dwóch kategoriach, wśród mężczyzn najlepsi okazali się gospodarze, żeńska drużyna Zagłębia znalazła się tuż za podium.

W rywalizacji brało udział sześć drużyn żeńskich: Zagłębie Lubin, Skra Warszawa, Zgoda Ruda Śląska i Handball Świdwin, Pogoń Szczecin, Olimp Grodków oraz sześć męskich Zagłębie Lubin, MKS Wieluń, Pabiks Pabianice, Górnik Złotoryja, Handball Nowogard oraz Oldi Szczecin.

Lubin po raz kolejny gościł zespoły w kategorii Masters. Na początku czerwca odbyła się najważniejsza impreza, czyli mistrzostwa Polski, gdzie drużyny Zagłębia Lubin zdobyły aż trzy złote medale – w kategoriach +33 kobiet oraz +35 i +45 mężczyzn.

Tym razem miedziowi znów zdobyli tytuł najlepszej drużyny, grając na własnym parkiecie. Oldboje Zagłębia Lubin okazali się bezkonkurencyjni, wyprzedzając Oldi Szczecin i Pabiks Pabianice. Blisko podium znalazła się żeńska drużyna Zagłębia. Lubinianki ostateczni zajęły czwarte miejsce. Triumfowała Skra Warszawa przed Pogonią Szczecin i Zgodą Ruda Śląska.

Na parkiecie nie brakowało emocji i walki o każdą piłkę. Pomimo, że był to turniej towarzyski każdy dawał z siebie sto procent – Cieszymy się, że turniej się udał organizacyjnie i gratulujemy naszym kolegom zwycięstwa. Nam trochę zabrakło do podium, nie zwieszamy jednak głów. Na pewno każdy podczas turnieju cieszył się grą, a także mógł spotkać się z koleżankami i kolegami z parkietu – mów Patrycja Jugo z Lubińskiego Stowarzyszenia Sportowego Handball.

Klasyfikacja końcowa – kobiety

1 Skra Warszawa

2 Pogoń Szczecin

3 Zgoda Ruda Śląska

4 Zagłębie Lubin

5 Handball Świdwin

6 Olimp Grodków

Klasyfikacja końcowa – mężczyźni

1 Zagłębie Lubin

2 Oldi Szczecin

3 Pabik Pabianice

4 MKS Wieluń

5 Górnik Złotoryja

6 Handball Nowogard