Siódemka walczy o awans

Dzisiaj w Ciechanowie szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica rozpoczną walkę o awans do turnieju Final Four mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Na otwarcie turnieju 1/4 finału krajowego czempionatu zespół trenera Tomasza Górecznego zmierzy się z Wisłą Płock (godz. 16.00). W sobotę (godz. 10.00) Siódemka Miedź zagra z PM MPEC Tarnów, a w niedzielę z gospodarzami Nike Ciechanów (godz. 12.00). Awans do finału mistrzostw Polski wywalczą dwie najlepsze drużyny.

Przypomnijmy, że Siódemka Miedź to mistrz Dolnego Śląska i triumfator turniejów 1/16 finału MP w Olsztynie oraz 1/8 finału MP w Legnicy. W tym sezonie legniczanie nie przegrali jeszcze ani jednego meczu.

– Zebraliśmy sporo informacji o przeciwnikach. Uważam, że jeśli wytrzymamy presję i zagramy na swoim poziomie to stać nas będzie na awans do najlepszej czwórki w Polsce – mówi trener Tomasz Góreczny.

Drugi ćwierćfinał mistrzostw kraju rozegrany zostanie w Łodzi. Tam walczyć będą: Anilana Łódź, ŚKPR Świdnica, MTS Kwidzyn i CKS SMS Szczecin.