ŚKPR bez szans

Świdniczanie wyraźnie przegrali z MKS-em Kalisz 26:35 (10:20) w meczu jedenastej kolejki I ligi gr. A.

W 19. minucie goście prowadzili już 13:3! Dopiero wówczas świdniczanie przełamali strzelecką niemoc. Regularnie zaczął trafiać Dmytro Bruy i przewaga kaliszan przestała rosnąć. Goście utrzymywali jednak bezpieczny dystans. Do końca pierwszej połowy grano bramka za bramkę, a jedyna wartą odnotowania sytuacją była czerwona kartka dla Michała Dreja, który w 29. minucie z rzutu karnego trafił w twarz bramkarza ŚKPR-u. Wasilewicza. Do przerwy MKS prowadził 20:10.

Z perspektywy gospodarzy druga odsłona była zdecydowanie bardziej udana. Dotrzymywali kroku rywalom i minimalnie wygrali tę część gry. W ostatecznym rozrachunku MKS zwyciężył dziewięcioma trafieniami, 35:26.

ŚKPR Świdnica – MKS Kalisz 26:35 (10:20)

ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer, Bajkiewicz – Bruy 6, Yefimenko 4, Jarząbek 4, Grochowski 4, K. Rogaczewski 2, Krzaczyński 2, P. Rogaczewski 2, Piędziak 1, Kijek 1, Bieżyński, Chaber, Dziwiński, Dębowczyk