ŚKPR zakończył udany sezon

Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica przegrali dwa ostatnie mecze, ale i tak ze swojej postawy w sezonie 2017/18 mogą być zadowoleni. Wywalczone ósme miejsce to najlepszy wynik w historii występów na parkietach I ligi.

W dwóch ostatnich kolejkach podopieczni Grzegorza Garbacza potykali się z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski i SPR-em Tarnów. Oba spotkania miały podobny do siebie przebieg. Świdniczanie źle wchodzili w zawody, rywale szybko odskakiwali na kilka bramek i do końca kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

ŚKPR zakończył rozgrywki z bilansem piętnastu zwycięstw (w tym czterech po remisach w regulaminowym czasie gry i rzutach karnych) oraz trzynastu porażek. Największym sukcesem było zwycięstwo z wicemistrzem ligi AZS-em AWF-em Biała Podlaska, który podobnie jak zwycięzca rozgrywek – SPR PWSZ Tarnów zgłosił akces do gry w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. – ŚKPR Świdnica 30:24 (16:12)

ŚKPR: Prus, Bajkiewicz, Wasilewicz – P. Rogaczewski 8, K. Rogaczewski 6, Borszowski 3, W. Makowiejew 2, Lasak 1, Borowski 1, P. Kijek 1, D. Kijek 1, Dębowczyk 1, Piędziak

ŚKPR Świdnica – SPR PWSZ Tarnów 27:38 (10:20)

ŚKPR: Prus, Bajkiewicz, Wasilewicz – P. Rogaczewski 5, K. Rogaczewski 4, D. Kijek 4, Chmiel 2, Piędziak 2, Starosta 2, Lasak 2, P. Kijek 2, Borszowski 1, Borowski 1, Etel 1, Makowiejew 1