Sławomir Ptak: Wszystkim należą się wielkie brawa!

Dodane przez dnia Kwi 9, 2019 in Aktualności

Sławomir Ptak: Wszystkim należą się wielkie brawa!

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych była niezwykle udana dla Dolnego Śląska. Nasza reprezentacja chłopców zdobyła złoty medal, a dziewczęta uplasowały się tuż za podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce – Wszystkim należą się wielkie brawa – mówi Sławomir Ptak, prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej.

– W imieniu Zarządu DZPR dziękuję naszym drużynom za tak wielkie sukcesy. Dziewczęta poczyniły wielki progres i z dziesiątego miejsca dwa lata temu, awansowały na czwartą pozycję, znajdując się w strefie medalowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziękuję trenerkom Marcie Oreszczuk i Urszuli Olejnik za wkład w ten wynik, a także zawodniczkom, które na tak ważnej imprezie sportowej stanęły na wysokości zadania – mówi Sławomir Ptak.

Jeszcze większy sukces zanotowała drużyna chłopców. Dolny Śląsk zagrał rewelacyjnie i zdobył mistrzostwo podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiada Młodzieży w sportach halowych! – To ogromny sukces naszego zespołu, który zagrał rewelacyjnie zawody i świętował złoty medal na imprezie, która odbyła się w Kielcach. Chłopcy na parkiecie pokazali znakomitą piłką ręczną i wygrali jak najbardziej zasłużenie. Złoty medal to ogromny sukces, którego gratulujemy wszystkim zawodnikom, trenerom Marcinowi Palicy i Mieczysławowi Olejnikowi, rodzicom, a także wszystkim, którzy przyczynili się do mistrzostwa. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w historii ogólną klasyfikację zakończyliśmy na pierwszym miejscu z dorobkiem 165 punktów, wyprzedzając między innymi Małopolskę i Śląsk. Dziękuję również pani wiceprezes Edycie Suchy i trenerowi koordynatorowi Mieczysławowi Olejnikowi za stworzenie znakomitych warunków podczas Olimpiady. Dziękuję również trenerom i zarządom poszczególnych klubów, które udostępniły nam zawodników do reprezentacji – dodaje prezes Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Składy kadr podczas OOM:

Kadra dziewcząt

Kadra chłopców