Szlagier w Dzierżoniowie

Bardzo ciekawie zapowiada się 13 kolejka II ligi mężczyzn. Przed nami aż trzy pojedynki bezpośrednich rywali w tabeli, dwa mecze zasługujące na miano hitów kolejki: lider z Oławy podejmie u siebie 4 drużynę ligi z Poznania, nasza Żagiew zmierzy się z zajmującym 3 miejsce Borem Oborniki Śl. z najlepszym strzelcem II ligi w swoich szeregach – Arturem Szabatem (średnia 9,36 bramek/mecz).

Taki układ gier może przynieść ciekawe zawirowania w ligowej tabeli na co liczymy również w Dzierżoniowie. MKS ma szansę zrewanżować się oborniczanom za porażkę z pierwszej rundy 27:24 i zmniejszyć do zaledwie 2 pkt stratę do 3 miejsca. Przy założeniu, że Poznań ulegnie Oławie, również z tą drużyną zrównamy się punktami.

To jednak tylko teoria, a o punkty każda z drużyn zawalczy na parkiecie. Pojawiają się szanse, które trzeba próbować wykorzystać żeby zespół awansował w tabeli.

Faworytem spotkania jest ekipa z Obornik. Wydaje się, że przemawia za tym zespołem więcej atutów niż za Żagwią. Przede wszystkim Bór ma dwóch bardzo skutecznych zawodników – doświadczonego lidera klasyfikacji strzelców Artura Szabata oraz czwartego w tym rankingu Kamila Ramiączka (7,73 bramek/mecz).