Vistal lepszy w meczu na szczycie

W najciekawszym spotkaniu 5. kolejki PGNiG Superligi piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały przed własną publicznością KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:25 (17:12).

Do 20. minuty byliśmy świadkami wyrównanej gry a na tablicy wyników często widniał remis. Niestety końcówka pierwszej połowy, to już przewaga gdynianek, które najpierw wygrywały 14:12, a do przerwy ich przewaga wzrosła do pięciu trafień.

Na początku drugiej części spotkania lubinianki odrobiły część strat i w 35. minucie było 19:16. Siedem minut później w dużo lepszych nastrojach znów byli kibice z Gdyni, gdyż ich drużyna prowadziła różnicą pięciu bramek – 23:18. Lubinianki starały się jak mogły, ale życia nie ułatwiali im sędziowie, którzy często wysyłali nasze zawodniczki na ławkę kar. Z biegiem czasu przewaga Vistalu jeszcze rosła i zatrzymała się na dziewięciu bramkach. Kolejny raz w barwach Zagłębia bardzo dobre zawody rozegrały Kaja Załęczna i Joanna Obrusiewicz. Ten duet zdobył łącznie 14 bramek.

KS Vistal Gdynia – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 34:25 (17:12)

Zagłębie: Tsvirko, Maliczkiewicz – Załęczna 8, Piekarz 1, Obrusiewicz 6, Paluch 1, Premović 3, Lalewicz 1, Jochymek 2, Milojević 1, Piechnik 2.