W Lubina Zagłębie zagra z Gwardią

Jako jedno z ciekawszych w 29. serii PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych zapowiada się starcie w Lubinie. W hali RCS-u miejscowe Zagłębie Lubin podejmować będzie Gwardię Opole. Spotkanie odbędzie się w piątek o godzinie 18:00.

Opolanie mają tylko cztery punkty więcej od Miedziowych, ale w tabeli grupy pomarańczowej znajdują się o dwa miejsca wyżej. Gwardia plasuje się na trzeciej pozycji, co oznacza bezpośredni awans do fazy play-off. Zagłębie czeka walką o „dziką kartę” najprawdopodobniej z MKS-em Kalisz, lub właśnie z Gwardią Opole (obie drużyny dzielą tylko trzy punkty).

Lubinianie końcówkę rundy zasadniczej mają naprawdę udaną. Miedziowi są groźni szczególnie na własnym parkiecie, gdzie ostatnio ograli m.in. Górnika Zabrze, Wybrzeże Gdańsk i Chrobrego Głogów – Mecz zagramy u siebie, a ostatnio na własnym parkiecie jesteśmy groźni dla każdego. Na pewno będzie to emocjonujące spotkanie, w którym nie zabraknie walki – zapewnia Dawid Dawydzik, kołowy miedziowych.

W meczu pierwszej rundy w Opolu triumfowali gospodarze 37:30. Gwardia wygrała trzy ostatnie mecze przeciwko Zagłębiu, ale teraz miedziowi mają okazję przełamać tę passę. Jeśli wola walki i wiara w zwycięstwo będzie tak duża, jak w ostatnich domowych meczach trzy punkty powinny zostać w Lubinie.

Bilety na:

http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1033