W niedzielę derby w Głogowie!

W niedzielę piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w derbowym pojedynku zmierzą się na wyjeździe Chrobrym Głogów. Na to spotkanie nikogo mobilizować nie trzeba! Początek emocji w hali im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie już od godziny 18:00!

Miedziowi do tego wyjątkowego pojedynku przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Od początku sezonu podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera prezentują rewelacyjną formę. Młody zespół Zagłębia po sześciu kolejkach zajmuje wysokie szóste miejsce i ma tylko dwa punkty straty do piątego MMTS-u Kwidzyn. Aby rozgościć się w czołówce PGNiG Superligi Mężczyzn lubinianie nie mogą schodzić ze zwycięskiej ścieżki i co ważne grać swoje, z wiarą we własne umiejętności.

Głogowianie do tej pory zgromadzili sześć punktów, ale po ostatniej kolejce odetchnęli nieco z ulgą. Po czterech porażkach z rzędu podopieczni Jarosława Cieślikowskiego w końcu zapunktowali, wygrywając w Mielcu ze Stalą – Chrobry może ma początek nie taki, jakby tego chciał, ale my nie patrzymy na rywali. Patrzymy na siebie i będziemy chcieli w Głogowie zaskoczyć naszych przeciwników – zapewnia Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.

Pomimo, że Chrobry spisuje się od początku sezonu nieco słabiej od Miedziowych w tym meczu faworyta wskazać ciężko. W derbowych spotkaniach często decyduje dyspozycja dnia czy nieprzeciętna forma, któregoś z zawodników, a często są to bramkarze. I właśnie na golkiperów liczą w Lubinie. Od początku sezonu Jakub Skrzyniarz i Patryk Małecki utrzymują wysoką formę i mogą przyczynić się do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść swojej drużyny.

Ostatnie dwa derbowe spotkania padły łupem Zagłębia, ale miało to miejsce w Lubinie, natomiast w Głogowie wcześniej dwa razy triumfował Chrobry. Ostatnio Miedziowi w hali im. Ryszarda Matuszaka wygrali w maju 2016 roku.

7 kolejka
SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin
14.10.2018 (niedziela) godz. 18:00
Hala im. Ryszarda Matuszaka