W SP nr 16 powstanie klasa sportowa pod patronatem MSPR Siódemka

Dodane przez dnia Lut 22, 2019 in Aktualności

W SP nr 16 powstanie klasa sportowa pod patronatem MSPR Siódemka

Od roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 16 w Legnicy przy ul. Tatrzańskiej powstanie klasa sportowa o profilu – piłka ręczna. Tym samym MSPR Siódemka obejmie szkoleniem kolejnych dziesięciolatków.

Każdy, kto choć nawet pobieżnie interesuje się piłką ręczną wie, że Siódemka od dawna stawia na pracę z młodzieżą. Nie przypadkiem legnicki klub znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu ministerstwa sportu w kategorii „piłka ręczna mężczyzn” za 2018 rok, a za rok 2017 sklasyfikowany został na miejscu drugim.

Warto przypomnieć, że od 2015 r. Siódemka zdobyła trzy medale juniorskich mistrzostw Polski (jeden złoty i dwa srebrne) oraz jeden medal mistrzostw Polski juniorów młodszych. Drużyny legnickiego klubu rzecz jasna, regularnie stają na podium mistrzostw Dolnego Śląska.

W najlepszym – jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w męskiej piłce ręcznej – klubie w kraju, kończą właśnie prace nad nowym projektem pod nazwą „Handballowa Akademia Mistrzów”. Jednym z jego założeń jest praca szkoleniowa w ramach klas sportowych we współpracy z legnickimi szkołami.

Testy do klasy sportowej w SP 16 (w programie 10 godzin wychowania fizycznego w tygodniu) przeprowadzone zostaną w marcu br. O szczegółach poinformujemy wkrótce.