W Szklarach promowali piłkę ręczną

Grający trener piłkarzy ręcznych Zagłębia Lubin Bartłomiej Jaszka i klubowa maskotka, Krecik gościli dziś w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.

Celem „Spotkania ze Sportowym Autorytetem” było rozbudzanie u uczniów zainteresowania sportem oraz aktywnym trybem życia. Na hali SP w Szklarach Górnych pojawiły się dzieci i młodzież w różnym wieku, łącznie blisko 130 osób – Takie spotkania są bardzo ważne i zawsze chętnie biorę w nich udział. Chcemy zarażać dzieci miłością do sportu, do piłki ręcznej – mówi Bartłomiej Jaszka.

Po powitaniu i przedstawieniu sylwetki trenera Zagłębia Lubin przyszedł czas na opowiadanie o swojej pasji, jaką jest piłka ręczna. Bartłomiej Jaszka odpowiadał także na pytania dzieci, zgromadzonych w hali. Były pytania o piłkę ręczną, najcenniejszy medal, mecz który najbardziej zapadł w pamięci, a także wiele wiele innych.

Później do akcji wkroczył Krecik, który najpierw poprowadził rozgrzewkę, a następnie bronił rzuty karne, wykonywane przez uczniów. Na koniec przyszedł czas na wspólne zdjęcia, a także autografy.

Przy okazji spotkania Bartłomiej Jaszka, wraz z Krecikiem zapraszali na niedzielny mecz ze Stalą Mielec. Dzieci przyjęły zaproszenie i obiecały głośny doping podczas spotkania piątej serii PGNiG Superligi Mężczyzn.